Касаційний адміністративний суд України, який є складовою частиною Верховного Суду, в своєму рішенні прийшов до висновку, що поліцейські не мають права вимагати у водія посвідчення, якщо у них є докази скоєного правопорушення.
Ця історія почалася кілька місяців тому, коли патрульний поліцейський оштрафував водія через те, що той відмовився пред'являти права. Водій вважав, що у поліцейського не було ніяких підстав для його зупинки, і тому він не мав право вимагати його документи.
Правоохоронець з такою позицією водія не погодився, і оштрафував його. І хоча сума штрафу була невеликою - всього 425 грн - автомобіліст все-таки оскаржив рішення поліцейського в суді першої інстанції.
Суд першої інстанції підтримав водія, і в кінцевому підсумку за апеляціями справа дійшла спочатку до Верховного Суду, а потім і до Касаційного адміністративного суду. Судді були послідовні. Висновок однозначний - якщо поліцейський не може довести, що водій скоїв правопорушення, то він не має права вимагати у нього документи.
Поліцейські мають чіткі підстави, за якими вони можуть зупиняти автомобілі:
1) якщо водій порушив ПДР;
2) очевидні ознаки технічної несправності автомобіля;
3) якщо є інформація, що водій або пасажири причетні до будь-яких правопорушень;
4) якщо машина перебуває в розшуку;
5) якщо водія і пасажирів потрібно опитати в якості свідків;
6) якщо поліції потрібні свідки або помічники і ін.