Кредитор або фізична особа - боржник, можуть звернутися до суду з заявою про банкрутство, заручившись підтримкою «лояльного» арбітражного керуючого.

Кредитор або фізична особа боржник можуть звернутися до суду з заявою про банкрутство заручившись підтримкою «лояльного» арбітражного керуючого.

05.06. 2020 року Верховна Рада України внесла зміни в Кодекс України з процедури банкрутства  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=67107.

11.06. 2020 року Закон направлено на підпис Президенту.

Дуже цікаві та важливі зміни. Зокрема, для ініціюючих кредиторів та фізичних осіб, які звертаються з заявою про порушення провадження з питань власної неплатоспроможності.

Розділ «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено  пунктом 2.1,  який, зокрема, зазначає що:

-         Ініціюючий кредитор або фізична особа, яка подає заяву про  відкриття провадження  про власну неплатоспроможність, у своїй заяві наводять пропозиції, щодо кандидатури арбітражного керуючого.

До цієї зави додається заява відповідного арбітражного керуючого, про участь у справі. Цей порядок буде діяти до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (коли запрацює ця система невідомо). Тобто кредитор, який звертається до суду про банкрутство, фізична особа, яка звертається з відповідною заявою про банкрутство, зараз мають можливість починати провадження з «лояльним» арбітражним керуючим.

На жаль, зазначений порядок не стосується порушення провадження за заявою боржника-юридичної особи. Призначення арбітражного керуючого, в цьому випадку, покладається на суд. Арбітражний керуючий призначається з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв, до дня введення Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи. Таким же чином судом призначаються арбітражні керуючі, за заявою ініціюючого кредитора або фізичної особи, якщо вони у своїх заявах не зазначили пропозиції по кандидатурі арбітражного керуючого або запропонована кандидатура не може бути призначена в силу законодавчих обмежень.

 

-         цікаво, ч.3 ст. 87 викладена в новій редакції, в якій визначено два моменти:

  1. Саме нотаріусом видається Свідоцтво про продаж майна з прилюдних торгів на підставі протоколу та акту.
  2. Послуги нотаріуса оплачує покупець.

У Вас є юридичні питання, які потребують вирішення?
Ми допоможемо!

Телефонуйте!  + 38 (057) 758-77-76, + 38 (097) 233-21-39, +38 (066)-249-11-66

або Ми передзвонимо Вам

Юридична фірма «Альтаир» позиціонує себе як фірму судового захисту та представництва.
Юридична фірма «Альтаир» позиціонує себе як фірму судового захисту та представництва.

Юридична фірма «Альтаир» позиціонує себе як фірму судового захисту та представництва. Зокрема, у справах по захисту інтересів нотаріусів (державних реєстраторів). У нашому провадженні б

20 лютого 2019 г.

Наші проекти