Кредитор або фізична особа - боржник, можуть звернутися до суду з заявою про банкрутство, заручившись підтримкою «лояльного» арбітражного керуючого.

Кредитор або фізична особа боржник можуть звернутися до суду з заявою про банкрутство заручившись підтримкою «лояльного» арбітражного керуючого.

05.06. 2020 року Верховна Рада України внесла зміни в Кодекс України з процедури банкрутства  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=67107.

11.06. 2020 року Закон направлено на підпис Президенту.

Дуже цікаві та важливі зміни. Зокрема, для ініціюючих кредиторів та фізичних осіб, які звертаються з заявою про порушення провадження з питань власної неплатоспроможності.

Розділ «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено  пунктом 2.1,  який, зокрема, зазначає що:

-         Ініціюючий кредитор або фізична особа, яка подає заяву про  відкриття провадження  про власну неплатоспроможність, у своїй заяві наводять пропозиції, щодо кандидатури арбітражного керуючого.

До цієї зави додається заява відповідного арбітражного керуючого, про участь у справі. Цей порядок буде діяти до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (коли запрацює ця система невідомо). Тобто кредитор, який звертається до суду про банкрутство, фізична особа, яка звертається з відповідною заявою про банкрутство, зараз мають можливість починати провадження з «лояльним» арбітражним керуючим.

На жаль, зазначений порядок не стосується порушення провадження за заявою боржника-юридичної особи. Призначення арбітражного керуючого, в цьому випадку, покладається на суд. Арбітражний керуючий призначається з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв, до дня введення Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи. Таким же чином судом призначаються арбітражні керуючі, за заявою ініціюючого кредитора або фізичної особи, якщо вони у своїх заявах не зазначили пропозиції по кандидатурі арбітражного керуючого або запропонована кандидатура не може бути призначена в силу законодавчих обмежень.

 

-         цікаво, ч.3 ст. 87 викладена в новій редакції, в якій визначено два моменти:

  1. Саме нотаріусом видається Свідоцтво про продаж майна з прилюдних торгів на підставі протоколу та акту.
  2. Послуги нотаріуса оплачує покупець.

У Вас есть юридические вопросы, которые требуют решения?
Мы поможем!

Звоните!  +38 (057) 758-77-76, +38 (097) 233-21-39, +38 (066)-249-11-66

или Мы перезвоним Вам

Наши проекты